Menu Close

Gayrimenkul & İnşaat

Gayrimenkul ve İnşaat

Türkiye, ekonomisi hızla büyüyen ve buna bağlı olarak altyapı ihtiyaçları artan bir ülkedir. Büyümenin temeli gayrimenkul ve inşaat sektörü oluşturmaktadır. 200’den fazla alt sektörüyle birlikte gayrimenkul ve inşaat sektörünün, gayri safi milli hasıla içindeki payının yaklaşık %30 seviyesinde olduğu görülmektedir. 

Türkiye’de gayrimenkul ve inşaat sektörü son yıllarda gerek konut ve işyeri gerekse köprü, yol, baraj gibi altyapı projeleri nedeniyle sürekli büyümektedir. Enflasyonun normal seviyelere düşürülerek kısmi fiyat istikrarının sağlanmış olması, Avrupa Birliği üyelik sürecinin başlaması ve turizmde yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde bu sektör son 10 yılda yatırımcıların ilgi odağı olmuştur. Bunun yanı sıra bazı önemli vergisel avantajları nedeniyle gayrimenkul yatırım ortaklıklarının sayısı günden güne artmaktadır. Ayrıca gayrimenkul yatırım fonlarına ilişkin mevzuat tamamlanmış olup yakın gelecekte yaygınlaşması beklenmektedir.

Sektörün bir diğer önemli dinamiğini ise ofis yatırımları oluşturmaktadır. Artan ihtiyaçlara paralel olarak gelişen ofis projeleri özellikle büyükşehirlerde önem kazanmıştır. Bunun yanı sıra kentsel dönüşüm yasası yakın gelecekte sektörün büyüme potansiyelini olumlu yönde etkileyecektir.

BİLGE MALİ MÜŞAVİR HİZMETLERİ olarak, gayrimenkul ve inşaat sektöründe,  yurtiçi ve yurtdışında alışveriş ve yaşam merkezleri, ofis ve konut projeleri ile bunların yanı sıra yol, köprü, baraj, boru hattı gibi altyapı projeleri inşa eden onlarca müşterimize uzun yıllardır verdiğimiz danışmanlık ve denetim hizmetleri sayesinde eşsiz deneyimler edindik. Uzman ve güvenilir kadromuzla sektördeki iş ve finansal hedeflerinize ulaşmanız için gayrimenkul geliştirme ve inşaat değer zincirinin her aşamasında desteğe hazırız.